Malý pomocník

http://malypomocnik.cz/

náhled webu zobrazit detail
Datum přidání 11. 2. 2013

Internetový obchod zaměřený na prodej hraček. Submitted by Jan Ricanek

Hodnocení odborníka

jasná informace o tom, co web nabízí
Z kontextu v headeru by šlo určitě lépe vyjádřit, na co se eshop specializuje.
pochopitelná navigace (menu)
V navigacích jsou obrovské mezery. Levá je špatně čitelná, nemá řád, seřazení. Horní nemá definován styl pro aktivní prvek, drobečková nemá znázorněny odkazy atd.
čitelnost webu
Rozhodně by šla hodně zlepšit, čitelnost písma, barevné kontrasty a aktivní prvky jsou hodně špatně zpracovány, nemají hover efekt a další.
přehlednost stránky
Některé prvky mají špatné umístení, jak již bylo uvedeno, košík a vyhledávání. Není zde prostor pro informaci, vše je hodně namačkané a různorodé barvy.
optická priorita důležitých prvků
Jak již bylo uvedeno, hodně namačkané prvky, chybí hover efekty u důležitých prvků, některé odkazy by měly být buttony atd.
rozpoznatelnost odkazů
Call-to-action je zde hodně špatně zpracována, vůbec se s ní nepracuje. Některé odkazy mají být jako button, je to hodně nepřehledné a zbytečně složité, především pro starší nakupující
srozumitelnost formulářů/objednávek
Není zde upozornění na nevyplněné pole, neukáže to chyby, špatně zpracované tlačítka, nevhodně zvolený prostor pro ně, zde je opravdu hodně nedostatků
celkový dojem z webu
Bohužel zde byl kladen příliš důraz na grafické zpracování místo na uživatelský prožitek a jednoduchost nákupu. Doporučuji se nad tím zamyslet.

Náhled webových stránek

Pochlubte se svým hodnocením!

Dobré hodnocení může mít příznivý dopad na vaše stránky, a jejich vnímání zákazníky. Zveřejněte bezpletně své hodnocení použitelnosti na své stránce. Jak? Vložte na své stránky tento kod:
<a href="http://www.pouzitelnostwebu.cz/zebricek-pouzitelnych-webu/e-shopy/maly-pomocnik/"><img src="http://www.pouzitelnostwebu.cz/distinction.php?web=904" width="250" height="69" alt="Malý pomocník" /></a>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>